Yoğurt Suyu Böbrek Taşı Düşürür Mü ?

Böbrek taşı ve kumunun verdiği dayanılması güç ağrılarda insanların doktora gitmeyip halk arasında ağızdan ağza dolaşan tedaviler arasında yoğurt suyu da vardır.

İçeriğinde kalsiyum,protein ve bol miktarda B vitaminleri bulunan yoğurt suyu, her gün yarım çay bardağı içilmesi durumunda böbreklerinde kum veya taş olan kişilere çok faydalı olacaktır.

Yoğurt suyu, böbrek taşı olan hastaların idrarla dışarı atmaları için içilmesi önerilmektedir. Yoğurdun içindeki bileşenler böbrek taşlarını erittiği gibi büyük taşları parçalara ayırarak idrar yoluyla vücuttan rahat attıran faydalı bir besindir.

Böbreklerinde taş ve kum şikayeti olalar, vücuttan dışarıya atmaları için yoğurt suyunu düzenli olarak içmesi durumunda çok faydasını görecektir.

Yoğurt suyunun bir diğer faydası da böbrekleri ve idrar yollarını temizlemektedir.

Bir önceki yazımız olan “Ağrı Kesiciler Böbreklere Zarar Verir Mi?” başlıklı makalemizi okumanızı öneririz.

Bize Sorun!

Yoğurt Suyu Böbrek Taşı Düşürür Mü ? konumuz ile ilgili soru veya sorularınız varsa cevaplıyoruz. Bize soru sormak isteyen değerli kullanıcılarımız aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Sorulan soruları editörlerimiz günlük olarak cevaplamaktadır. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

2 Comments

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Ağrı Kesiciler Böbreklere Zarar Verir Mi?

Sürekli ağrı kesici kullanmak zorunda kalan hastalar, günde en fazla 3 taneye kadar "parasetamol"içermeyen ilaçlar kullanabilir. Fakat etkisi kuvvetli olan...

Kapat
üroloji hastalıkları | upj darlığı | Böbrek Taşı Belirtileri | lezyon nedir | böbrek büyümesi