Böbrek Taşı Kalça Ağrısı Yapar mı?

Böbrek kanalında oluşan sert minerallere böbrek taşı adı verilmektedir. Böbrek taşı rahatsızlığı sebebiyle kitlelerin büyük bir bölümü “sırt ağrıları yaşıyorum veya Böbrek Taşı Kalça Ağrısı Yapar mı?” gibi sorular yöneltmektedir. Bu alanda ise sizler için doğru cevaplar almanızı destekleyecek bir yapı oluşturuyoruz.

İlk olarak sırtta ağrı oluşumu sağlamaktadır. Bu ağrılar zamanla idrar yolunda yanmalara neden olmaktadır. Genellikle ağrı atakları 20 dakikadan, bir saate kadar sürebilmektedir. Taşın bulunduğu bölgede ağrılar daha fazla gözlemlenmektedir. Aynı zamanda ağrının şiddeti, taşın büyüklüğüne göre de değişim göstermektedir. Genel olarak bireylerin çok sıklıkla merak ettiği konulardan bir tanesi Böbrek Taşı Kalça Ağrısı Yapar mı? Sorusudur. Böbreklerin içerisinde yer alan üreterlerde, bu tarz ağrıların meydana gelmesi durumu çok sıktır. Yerleşen bu taşlar direkt olarak kaburga ile kalça arasında ki bağlantıyı kontrol altında tutmaktadır. Cinsel bölgede ağrılar, karında ağrılar, idrarda kanama, idrar sırasında acı gibi belirtiler kendisini ortaya çıkartmaktadır. Kişiler bazı zamanlar ağrı çekmezler ve bu durum idrar sırasında taş dökme ile kendisini ortaya çıkartabilir.

Böbrek Taşı Kalça Ağrısı Yapar mı?

Evet. Böbrek yapısı sadece sırt ve kaburga alanını değil, kalça kemiğinden itibaren birçok yeri kapsamaktadır. Bu yüzden böbrek taşının bulunduğu alanlarda ağrı yaşama durumu sık sık gözlemlenmektedir. Eğer buna benzer ağrılar yaşıyorsanız hemen doktor kontrolü altına girmelisiniz.

Bize Sorun!

Böbrek Taşı Kalça Ağrısı Yapar mı? konumuz ile ilgili soru veya sorularınız varsa cevaplıyoruz. Bize soru sormak isteyen değerli kullanıcılarımız aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Sorulan soruları editörlerimiz günlük olarak cevaplamaktadır. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

1 Yorum

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Böbrek Ameliyatı Kaç Saat Sürer

Böbrek rahatsızlığı çekiyorsunuz ve doktor bu süreç zarfında ameliyat olacağınızı mı söyledi? Bu durumda en merak ettiğiniz sorulardan bir tanesi...

Kapat
üroloji hastalıkları | upj darlığı | Böbrek Taşı Belirtileri | lezyon nedir | böbrek büyümesi