Böbrek Kanaması

Böbrek Kanaması hastalığı, herhangi bir yaş veya cinsiyet ayrımı yapmadan birçok kişide görülen problemler olarak karşımıza çıkar. Böbrek sorunlarından dolayı meydana gelen kanamalar, diğer hastalıkları ciddi anlamda tetikler ve habercisi olur. Bu sebeple vücudun sunmuş olduğu bu tip tepkimeler ciddiye alınmalıdır. Şimdi gelelim, bu rahatsızlığın nedenlerine…

Böbrek Kanaması nedenleri, genel olarak böbrek taşlarından kaynaklanmaktadır. Böbrek taşlarının büyük bir şekilde görülmesi, burada oluşan kristal yapının kumlar tarafından böbreklerden düşmemesi ve büyümesine neden olmaktadır. Bu tarz sıkıntılar söz konusu olduğu zaman kanallar sıkışır ve kanamalar meydana gelir. Aynı zamanda kanamalarla beraber, böbreklerde de ağrılar gözlemlenmektedir. Bu ağrıları ortadan kaldırmak bakımından böbrek taşı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bir diğer etkeni ise iltihaplanmalar olabilir. Eğer Böbrek Kanaması yaşıyorsanız, iltihaplanmalar sebebiyle bu tip rahatsızlıkların meydana geldiğini gözden kaçırmamak gereklidir.

Tedavi yöntemi için öncelikle iltihaplanma veya böbrek taşlarının teşhisi konulur. Daha sonrasında hasar alan kısımlar onarılır ve tedavi sunulur. Bu alanda istirahat çok önemlidir. Doktorlar sizlere bir istirahat süreci yazmaktadır. Sunulan ilaçların düzenli olarak kullanımı ile beraber hasar gören bölümler kendiliğinden iyileşme sürecine dahil olur. Belirtileri genel olarak ilk aşamada idrarda görülen kanlanmalardır. İdrarla beraber gelen kan, Böbrek Kanamasının tam olarak belirtisidir. Bunun dışında idrar yolunda sürekli oluşan enfeksiyonlar da kanamalara neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda her ne şartta olursak olalım, hemen bir doktor gözetimi altında olmamız gerekmektedir!

Bize Sorun!

Böbrek Kanaması konumuz ile ilgili soru veya sorularınız varsa cevaplıyoruz. Bize soru sormak isteyen değerli kullanıcılarımız aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Sorulan soruları editörlerimiz günlük olarak cevaplamaktadır. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Bebeklerde Böbrek Büyümesi

Böbreklerin asıl amacı, kanda ki atık maddeleri üreye çevirmek ve vücuttan atmaktır. Günümüzde her 500 kişiden birinde böbrek rahatsızlıkları söz...

Kapat
üroloji hastalıkları | upj darlığı | Böbrek Taşı Belirtileri | lezyon nedir | böbrek büyümesi