Böbrek İflası

Böbrek İflası rahatsızlığı, aslen artık çok fazla görülen bir rahatsızlık tanısı olarak hayatımızda yer almaktadır. Genel olarak vücutta yer alan böbreklerin görevlerini yerine getirmemesi gibi bazı erken tanıları ortaya çıkartmaktadır. Medikal tedavi yöntemleri kullanılarak bu rahatsızlıklar ortadan kaldırılabilir fakat erken teşhis oldukça önemlidir. Su, mineral, tuz ve diğer maddelerin vücutta ki dengesini sağlayan bir organdır.

Böbreklerin en ufak problemlerinde veya hizmetini yerine getirmemesinde diğer organlar kritik bir şekilde etkilenmektedir. Tartışmasız hayatımızda en önemli organlarımızdan bir tanesi böbrektir ve böbrek sağlığı her zaman ciddiye alınması gereken bir durumdur. Böbrek İflası teşhisinin nasıl konulduğuna değinecek olursak;

  • Doktor hekime genel anlamda “mide bulantısı veya kusma” gibi problemlerden dolayı gidersiniz. Doktor da, kan ve idrar testi talep eder ve böbreğin işlevselliğini bu yüzdeler üzerinden kontrol eder.
  • Böbrek İflası yaşıyorsanız, bazı yiyeceklerden kalıcı olarak uzaklaşmanız önerilecektir. Aynı zamanda doktor sizlerin dönemsel olarak kontrollerini sağlayacaktır. Potasyum, sodyum ve fosfor barındıran ürünlerin kalıcı olarak hayatınızdan uzaklaştırılması gerekmektedir.
  • Böbrek İflası yaşayan kişiler genel olarak idrara çıktığı zamanlarda, az idrarla karşılaşmaktadır. Bu tarz sorunlar böbrek iflasını tetikleyen ve teşhis olarak bilinen durumlardır.
  • Kas krampları, hıçkırın, karın boşluğu ağrısı gibi durumlar belirti olarak kendisini ön plana çıkartmaktadır. Bu tarz sıkıntılar yaşandığı vakit kesinlikle doktora başvurmalısınız.

Böbrek İflası ciddiye alınması gereken bir rahatsızlıktır. Bu yüzden mutlaka doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz.

Bize Sorun!

Böbrek İflası konumuz ile ilgili soru veya sorularınız varsa cevaplıyoruz. Bize soru sormak isteyen değerli kullanıcılarımız aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Sorulan soruları editörlerimiz günlük olarak cevaplamaktadır. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Anne Karnında Bebeğin Böbrek Büyümesi

Son dönemlerde anne adayları, Anne Karnında Bebeğin Böbrek Büyümesi tarzında ki soruları sıklıkla araştırır duruma geldiler. Çünkü anne karnında bazı...

Kapat
üroloji hastalıkları | upj darlığı | Böbrek Taşı Belirtileri | lezyon nedir | böbrek büyümesi