Böbrek Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi

Böbrek enfeksiyonu çeşitli bakterilerin neden olduğu çok kısa süreyle idrara çıkma, idrar yaparken zorlanma, idrar bölgesinde ağrı ve yanma gibi belirtiler gösteren bir hastalıktır. Böbrek enfeksiyonu için doğal tedavileri bu makalemizde detaylı inceleyeceğiz.

Aynısafa Çayı

Aynısafa bitkisel çayı vücuttaki zararlı mikroplardan arındırarak toksinlerden arındırır. Kişiye detoks etkisi yapar. Ayrıca bu çayın diğer bir özelliği ise ölümcül enfeksiyonlara karşı antibakteriyel ve antiviral özeeliği taşır.

Aynısafa Çayı Yapılışı

Bir bardak suyu kaynattıktan sonra içine bir tatlı kaşığı aynısafa çayı atın ve ortalama 10 daika demlendirin. Günde 3 bardak içilebilir.

Papatya Çayı

Papatya çayı antioksidan ve antienflamatuar açısından çok etkili bir bitkidir. Böbreklerde ve mesanede ki toksinleri vücuttan atarak, böbreği enfeksiyondan arındırır.

Papatya Çayı Yapılışı

Kuru papatyayı bir çay kaşığı olmak kaydıyla 1 bardak kaynar suya ekleyip 10 dakika kadar demlenmeye bırakın. İyice süzdükten sonra günde 2-3 bardak tüketebilirsiniz.

Her derde deva “Sarımsak”

Kokusu ağır olsada her gün yemeye çalışın. İster iyice çiğnedikten snra yutun istersenizde hap yutar gibi direk yutun. Şunu unutmayın, sarımsak en güçlü doğal antibiyotiktir.

Üzüm Çekirdeği Ekstresi

Böbrek enfeksiyonundan kurtulmak için çok etkilidir. İçerdiği antibakteriyel ve antiviral özelliği sayesinde böbrek enfeksiyonundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Rezene Otu

Rezene otu çoğu hastalığa iyi geldiği gibi böbrek enfeksiyonu içinde tam bir şifa kapısıdır. İdrar akışını çoğaltır ve böbrekleri zararlı maddelerden temizler.

Rezene Otu Yapılışı

Demliğe 1 litre su içine 3 tatlı kaşığı rezene tohumu atın ve 10 dakika kaynatın. Su içeceğiniz zamanlar bu yaptığınız çayı soğuk olarak tüketin.

Diğer Yöntemler

Börek enfeksiyonundan kurtulmak için en önemlisi bol bol su içmektir. Meyve suları ve bitkisel çaylarda buna yardımcı olur. Asidik ve lifli gıdalar tüketmeye çalışın. Lif içeriği zengin olan sebze ve meyve tüketin. Özellikle yağlı, şekerli ve acı yiyeceklerden bakterileri çoğalttığı için uzak durun.

Bir önceki yazımız olan “İVP Böbrek Filmi Nasıl Çekilir ?” başlıklı makalemizi okumanızı öneririz.

Bize Sorun!

Böbrek Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi konumuz ile ilgili soru veya sorularınız varsa cevaplıyoruz. Bize soru sormak isteyen değerli kullanıcılarımız aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Sorulan soruları editörlerimiz günlük olarak cevaplamaktadır. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
İVP Böbrek Filmi Nasıl Çekilir ?

Böbrek Filmi Nasıl Çekilir,  IVP olarak bilinen böbrek filmi idrar yolları ve çeşitli böbrek hastalıklarının tanısında başvurulan radyolojik bir tetkik...

Kapat
üroloji hastalıkları | upj darlığı | Böbrek Taşı Belirtileri | lezyon nedir | böbrek büyümesi