Böbrek Ameliyatı Kaç Saat Sürer

Böbrek rahatsızlığı çekiyorsunuz ve doktor bu süreç zarfında ameliyat olacağınızı mı söyledi? Bu durumda en merak ettiğiniz sorulardan bir tanesi de Böbrek Ameliyatı Kaç Saat Sürer? Böbrek ameliyatı süreçleri, yaşanan sıkıntıların ne denli ilerlediği veya farklı böbrek ameliyatı çeşitlerine göre değişimler göstermektedir. Tümör, böbrek taşı ameliyatı, böbrek nakli gibi farklı türden ameliyatlar olduğunu gözden kaçırmamak gereklidir.

Böbrek nakli ameliyatı

Böbrek Ameliyatı Kaç Saat Sürer konusunda birçok birey, doğru bilgiler edinmek adına araştırmalar yapmaktadır. Bu tamamen yaş sınırlamasına göre değişim göstermektedir. Herhangi bir sağlık sorunu barındırmayan gençlerde 1.30-2 saat arasında bu ameliyat türü tamamlanabiliyor. Orta ve ileri yaş, kilolu kişiler, böbreklerde veya damarlarda oluşan kireçlenmeler gibi durumlarda ise ameliyat süreci 4-6 saat arasında sürebilmektedir.

Böbrek taşı ameliyatları

Diğer yazılarımızda bahsettiğimiz gibi böbrek taşı ameliyatları 3 farklı türden sağlanmaktadır. Bunlar kendi aralarında;

  • Açık böbrek taşı ameliyatı
  • Kapalı böbrek taşı ameliyatı
  • Fileksible böbrek taşı ameliyatı

Öncelikle hangi tekniğin uygulanacağı oldukça önemlidir. Çünkü Böbrek Ameliyatı Kaç Saat Sürer arasında ki farklılık tamamen tekniğe göre değişim göstermektedir. Açık ameliyatlar için aslen 4-5 saat kadar süren bir ameliyat süreci söz konusudur. Günümüzün en çok tercih edilen kapalı böbrek taşı ameliyatı ise maksimum 2 saat kadar sürmektedir. Son olarak fileksible için herhangi bir cerrahi müdahale gerekmemektedir. Bu işlem maksimum 1 saat kadar sürer ve hasta aynı gün taburcu edilir.

Böbrek tümörü ameliyatı

Böbrek Ameliyatı Kaç Saat Sürer konusunda son sunacağımız ameliyat tekniği de böbrek tümörü! Bu ameliyat türü, kanserden oluşması sebebiyle net bir süreç verememektedir. Ortalama olarak doktorların uygulayacağı farklı teknik ve ilave müdahaleler düşünüldüğü zaman 4 ila 6 saat arasında değişimler olabilir.

Bize Sorun!

Böbrek Ameliyatı Kaç Saat Sürer konumuz ile ilgili soru veya sorularınız varsa cevaplıyoruz. Bize soru sormak isteyen değerli kullanıcılarımız aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Sorulan soruları editörlerimiz günlük olarak cevaplamaktadır. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

3 Comments

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Böbrek Büyümesi Tedavisi

Böbrek tartışmasız vücut sağlığını zinde tutmak bakımından en önemli ve değerli organlarımızdan birisidir. Sindirim sistemini kolaylaştırır ve idrara çıkmamızı sağlar....

Kapat
üroloji hastalıkları | upj darlığı | Böbrek Taşı Belirtileri | lezyon nedir | böbrek büyümesi