Böbrek Ağrısına Bitkisel Tedaviler

Böbrek ağrısı aniden ve çok şiddetli olarak gelebilir.  Yaz aylarında günlük 3-3,5 litre, kış aylarında da günlük 2-2,5 litre su tüketilmelidir. Bazen fazla su tüketmeyen kişilerde çok şiddetli olmayan ağrılar olabilir. Böbreklerimizi sürekli su içerek çalıştırmak olası böbrek hastalıklarını  ortadan kaldırabilir. Su içmek için illa susamak gerekmemektedir. Günün belirli periyotlarında düzenli olarak içilmelidir. Vücut eğer ki su istiyorsa son noktaya geldiğini gösterir.

Böbrek hastalıkları çok sinsidir. Kişi bazen ağrı hissetmeksizin çeşitli hastalıklar ortaya çıkabilir. Bu yüzden düzenli olarak böbrek dahil diğer organlarımızı tahlil ve filmlerle kontrol ettirmeliyiz.

Şunu unutmamak gerekir ki, böbrek ağrısı hissettiğiniz andan itibaren doktorunuza başvurarak tıbbi yardım almalısınız. Doktorunuzun onayı doğrultusunda bitkisel tedaviye başvurmalısınız.

Bol Bol Su İçin

Su içerek vücuttaki toksinleri dışarı atarsınız. Eğer ki su eksikliğinden kaynaklanan ağrınız var ise su içmeniz her zaman yararınızadır.

Limon Suyu

Limon içindeki kalsiyum miktarı böbrek taşını minimize ederek kırmaya yardımcı olur. Düzenli olarak limonata içmek, sık sık idrara çıkararak böbreklerinizin temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Isırgan Otu

Isırgan otu böbrek ağrısını geçirdiği gibi sindirim sistemine de fayda sağlamaktadır.

Buğday Ekmeği

Sıklıkla buğday ekmeği tüketmek, böbreklerde ki oksalat oluşumu önler ve içerdiği lif, magnezyum ve protein açısından böreklerinizi korur.

Fasulye

Böbrek enfeksiyonlarına faydalıdır. Sindirim sistemine de yardımcı olan fasulye aynı zamanda taş ağrılarını da önleyebilir.

 Nar

Yine fasulye gibi böbrek enfeksiyonlarına fayda sağlar ve böbrek ağrısına iyi gelir. İki dünde bir 1 bardak nar suyu içmek böbrek sağlığı açısından tavsiye edilmektedir.

Ada Çayı

Kurutulmuş ada çayını yaklaşık 1 litre suda kaynatıp içmek böbrek ve mesane rahatsızlıklarına iyi gelir.

Armut

Böbrekleri sağlıklı bir şekilde çalıştırır.

Kabak

Böbrekte ve mesanede ki iltihaplanmaları önlediği gibi idrar sökücü etkisi de vardır.

Meyan Kökü

Böbrek taşı düşürme özelliği bulunur.

Nohut

Böbrekte oluşan kumları temizler.

Ahlat

Bir diğer ismi “yabani armut” olan ahlat, mesane içindeki taşları bakteriye dönüştürerek zamanla yok olmasına olanak sağlar.

Size bir önceki yazımız olan “Böbrek Yetmezliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler” başlıklı makalemizi okumanızı öneririz.

Bize Sorun!

Böbrek Ağrısına Bitkisel Tedaviler konumuz ile ilgili soru veya sorularınız varsa cevaplıyoruz. Bize soru sormak isteyen değerli kullanıcılarımız aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Sorulan soruları editörlerimiz günlük olarak cevaplamaktadır. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

2 Comments

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Böbrek Yetmezliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Böbrek Yetmezliği Nedir ? Böbrekler, karın boşluğunun arkasında, omurganın her iki yanında ve bel bölgesinin biraz üzerinde yer alırlar. İnsanlarda iki...

Kapat
üroloji hastalıkları | upj darlığı | Böbrek Taşı Belirtileri | lezyon nedir | böbrek büyümesi