Bazı Bitkisel Ürünler Böbrek Yetmezliği Yapabilir

Bazı bitkisel ürünlerin böbrekte ciddi reaksiyonlara sebep olduğu gibi, kişinin ufak bir baş ağrısında aktarlardan bilinçsizce aldığı bitkisel ürünlerin birkaç gün sonra böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği ve hatta kalp ritim bozukluğuna sebep olmaktadır.

İnsanların sürekli kendilerine “böbrek hastalığı riskim var mı ?” sorusunu sorması gerekmektedir.  Özellikle de kan basıncı yüksek olanlar, şeker hastaları, daha önceden kalp krizi geçirmiş kişiler, kilosu fazla olan kişiler ve ailesinde böbrek hastalığı geçirmiş veya böbrek taşı/ kumu düşürmüş olan kişilerin  kliniklerde börek fonksiyon testlerini kesinlikle yaptırmalıdırlar.

Aktarlardan alınan sözde idrar sökücü, tansiyon düşürücü, taş döken vb. bitkisel ürünler böbreklerde geri dönüşü olmayan hasarlar bıraktığı gözlemlenmiştir.  Bu sebeple insanların bilmediği bu bitkisel ürünleri ilaç diye sürekli kullanmaları çok sakıncalıdır.

Bize Sorun!

Bazı Bitkisel Ürünler Böbrek Yetmezliği Yapabilir konumuz ile ilgili soru veya sorularınız varsa cevaplıyoruz. Bize soru sormak isteyen değerli kullanıcılarımız aşağıdaki yorum kısmını kullanarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Sorulan soruları editörlerimiz günlük olarak cevaplamaktadır. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Diüretikli Dinamik Böbrek (Mag 3 İle) Sintigrafisi Raporu

Hastaya 5 mCi Tc-99m MAG3 verildikten hemen sonra posterior pozisyonda renal dinamik görüntüler alındı. Dinamik takip sırasında 12. dakikada IV....

Kapat
üroloji hastalıkları | upj darlığı | Böbrek Taşı Belirtileri | lezyon nedir | böbrek büyümesi